Rolnictwo i ogrodnictwo

Carbo AG

Wieloskładnikowy nawóz w postaci zawiesiny, którego podstawowym składnikiem jest selekcjonowana frakcja biowęgia w postaci mikrogranulek. Działanie nawozu polega na bezpośrednim dostarczaniu do gleby dużej dawki substancji odżywczych (NPK). Dzięki unikatowej technologii produkcji preparat posiada bardzo dużą powierzchnię aktywną. Właściwość ta sprawia, iż idealnie zatrzymuje on zarówno wodę jak i inne substancje odżywcze w miejscu gdzie mogą one efektywnie działać. W praktyce oznacza to, że gleba dłużej utrzymuje wilgotność a substancje niezbędne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin nie wypłukują się wraz z wodą opadową.

Green OK Pro

Płynny nawóz organiczny, składający się z koncentratu substancji humusowych. Preparat posiada certyfikat nawozu ekologicznego wydany przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach (IUNG). Zaletą preparatu jest jego efektywność potwierdzona w licznych badaniach naukowych. Aktywność nawozu polega na równoczesnym dostarczaniu podstawowych substancji odżywczych w postaci przyswajalnej dla roślin, z zapewnianiem poprawy jakości gleby. Związki humusowe są naturalnym składnikiem wszystkich rodzajów gleb. Ich stężenie wpływa na zabarwienie i właściwości sorpcyjne danego środowiska. Czym wyższa koncentracja humin tym gleba jest ciemniejsza i bardziej żyzna. Rekomendowana dawka preparatu wynosi 250 – 350 ml koncentratu na ha powierzchni.

Green Aux
Nawóz płynny składający się z selekcjonowanej mieszanki czynników wzrostu roślin oraz witamin. Składa się on z fitohormonów takich jak auksyny, cytokiny oraz witaminy roślinne. Aktywność środka polega na bezpośredniej stymulacji wzrostu i rozwoju roślin. Preparat posiada pełną certyfikację pozwalającą na jego użycie w uprawach ekologicznych.

Stymulator kompostowania

Mineralno organiczny preparat stymulujący wzrost i rozwój mikroorganizmów niezbędnych do prowadzenia procesu kompostowania. Składa się z substancji biogennych (mikro i makroelementów), materiału strukturotwórczego i związków odorochłonnych. Efektem stosowania preparatu jest znaczące zwiększenie efektywności procesu kompostowania oraz nadanie powstającemu produktowi korzystnych właściwości. Preparat opracowany został w wyniku realizacji badań naukowych dzięki czemu charakteryzuje się wysoką jakością.Potrzebujesz pomocy? Jesteśmy do dyspozycji